تعمیر سایبان  

تعمیر سایبان با توجه به اینکه امروزه از آنها بسیار استفاده می شود، مهم می باشد. از آنجا که امروزه سایبان های بسیاری در بازار وجود دارند و هر کدام از آنها ویژگی ها و خصوصیات مخصوص به خود را دارند لذا برای اینکه بتوانید آنان را تعمیر نمایید به دانش و تخصص نیاز خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم تا برخی از نکات مهم در تعمیر سایبان ها و باید ها و نباید های آنان را شرح دهیم.

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که هر گونه صدای ناهنجار، مشکل در باز و بسته شدن، سوراخی پارچه سایبان و مواردی از این قبیل نیاز به بررسی و تعمیر دارند. در برخی موارد می توانید خود شخصا اقدام به تعمیر سایبان نمایید. این موضوع عموما برای سایبان های ثابت و معمولی صدق می نماید اما برای سایبان های برقی، گاها نیاز است تا از شرکت های ارائه دهنده برای تعمیر یا تعویض کمک بگیرید.

 

تعویض سایبان تهران

هر آنچه که باید در خصوص تعمیر سایبان مغازه بدانید:

امروزه انواع و اقسام سایبان ها در بازار وجود دارند که ممکن است در حین استفاده دچار مشکل و خرابی شوند. از همین رو می بایست به نکات نگهداری و تعمیر آنها توجه ویژه ای نمود. در ادامه می توانید با نکات تعمیر هر یک از سایبان های موجود آشنا شوید:

تعمیر سایبان مغازه :

همانگونه که می دانید سایبان های مغازه برای جلوگیری از ورود نور خورشید و آب به درون مغازه و همچنین محافظت از کالا های درون مغازه کمک می نمایند. بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند از سایبان خود حداکثر استفاده را ببرند، بر روی آن لوگو یا آرم های تبلیغاتی نیز درج می نمایند که مشتریان و مخاطبین زیادی را جذب نماید. عموما مغازه هایی که هم اکنون در اطراف خود مشاهده می نماییم از سایبان های کالسکه ای استفاده می نمایند. در خصوص تعمیر سایبان کالسکه ای باید بدانید که این سایبان ها در دو نوع ثابت و متحرک می باشند. در انواع ثابت چنانچه سایبان دچار مشکل گردید، می توانید رولر را باز نموده و پرده را جدا نمایید و پس از رفع مشکل مجدد آن را متصل و سفت نمایید اما در انواع متحرک که گاها با برق نیز کار می کنند نیاز به تخصص و مهارت بیشتر است. در موارد برقی عموما شرکت ها ارائه دهنده اقدام به بررسی و تعمیر می نمایند اما اگر به صورت مکانیکی باز و بسته می شود، می توانید برای تعمیر سایبان خود آن را ابتدا باز کرده، محفظه رولر را باز نموده و با روغن کاری این بخش و بازوها مجدد عملکرد سایبان را بررسی نمایید، در نظر داشته باشید که تعویض چادر این سایبان های دقیقا مطابق با سایبان های ثابت است.

تعویض سایبان تهران
سایبان تهران - تعمیر سایبان چتری

تعمیر سایبان چتری :

در تعمیر سایبان چتری با توجه به نوع مدل سایبان ها باید توجه داشت که از روش مناسب استفاده نمود. به طور مثال مواردی که پایه در وسط قرار می گیرد اغلب از ناحیه بازو دچار مشکل می شوند و لازم است تا بازوها به صورت منظم روغن کاری شوند یا از آلیاژ های آلومینیومی استفاده نمود که دچار شکستگی نشوند. در مواردی که پایه در کنار قرار دارد، اغلب تعادل بازوها بهم میخورد، این مورد به دلیل بودن در فضای بیرون و باران و برف اتفاق می افتد. در این شرایط لازم است تا بازوها مجدد تعویض شوند. البته باید توجه داشت که این موارد نیز به صورت معمولی و ریموت دار هستند که نوع ریموت دار آن می بایست حتما توسط شرکت فروشنده بررسی شود.

اگر دارای سایبان چتری می باشید، حتما ابتدا بررسی نمایید که بازوها تنظیم بوده و سایبان در حالت ایستاده دارای تعاول می باشد یا خیر. مهم ترین مشکلات این نوع سایبان ها، مشکل در باز و بسته شدن به دلیل قرار گرفتن دراز مدت در باران و گرما است.

چرا نیاز به تعمیر سایبان می باشد؟

امروزه سایبان ها دارای کاربردهای بسیاری هستند، می توان از آنها در منازل، مغازه ها، فروشگاه ها، پارکینگ های عمومی و مواردی از این قبیل استفاده نمود. طبیعتا اگر این موارد به خوبی عمل نکنند، به ماشین ها، اجناس و … آسیب وارد می شود. از همین رو بهتر است که قبل از به وجود آوردن هزینه زیاد، حتما در زمان مناسب تعمیر شوند. از جمله مشکلات عمومی سایبان ها، عدم باز و بسته شدن به صورت ناگهانی، گیر کردن موتور و ایجاد صداهای ناهنجار است. البته برخی مواقع عوامل طبیعی چون بادهای سهمگین، نور خورشید و طوفان نیز می توانند به سایبان ها آسیب وارد نمایند. برای تعمیر سایبان گاها تنها نیاز به تعویض پارچه می باشد که این مورد اسان بوده و غالبا توسط خود فرد نیز می تواند انجام شود اما در مواردی که مشکل موتوری به وجود آید، نیاز است تا حتما افراد متخصص اقدام به برطرف نمودن مشکل نمایند.

تعویض سایبان تهران
سایبان تهران | سایبان برقی

تعمیر سایبان یا تعویض؟

 

یکی از سوال های مهمی که اغلب افراد مطرح می نمایند، این مورد می باشد که در زمان بروز مشکل، بهتر است تا سایبان تعمیر شود یا به صورت کامل تعویض گردد؟ تعمیر سایبان می تواند از چندین جهت بهتر باشد زیرا نیاز به هزینه بسیار ندارد و از سوی دیگر در مدت زمان اندک می توان مشکل را برطرف نمود تعویض و خرید یک سایبان جدید هم زمانبر تر است و هم نیاز به هزینه بیشتر دارد. البته باید توجه داشته باشید که بسیاری از افراد برای اینکه ظاهر منزل یا مغازه خود را شیک نمایند، اقدام به تعویض سایبان می نمایند که در این صورت نیز می توان هزینه کمتری نسبت به نوسازی یا بازسازی مجدد متصور شد.

سایبان تهران - سایبان برقی مغازه
سایبان تهران - سایبان برقی چتری

دانستنی های مهم در خصوص تعمیر سایبان مغازه:

در مغازه ها عموما از سایبان های بازویی استفاده می نمایند. این سایبان ها دستی بوده و با انرژی مکانیکی جمع یا بسته می شوند.قیمت این سایبان ها به نسبت سایبان های برقی کمتر بوده لذا هزینه تعمیر آنها نیز کمتر می باشد. مهمترین مشکل سایبان های مغازه که ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند، خرابی در بازوها می باشد. در برخی موارد بازوها و اسکلت سایبان باید به صورت کامل عوض شود و در برخی موارد نیز می توان با هزینه کمتر آن را تعمیر نمود و تنها بخش از اسکت را تعویض کرد.

 

دانستنی های مهم در خصوص تعمیر سایبان چتری:

سایبان های چتری از آنجا که بسیار سبک بوده و به راحتی حمل می شوند، بسیار مفید می باشند. همچنین باید در نظر داشت که احتمال خرابی آنها بیشتر از سایر سایبان ها می باشد. این موارد خود می توانند در دو دسته برقی و دستی تقسیم شوند. اغلب این سایبان ها چون در فضای باز قرار دارند، از ناحیه پارچه و سقف دچار مشکل می شوند. البته برای ساخت این سایبان ها از پارچه های یو پی وی سی استفاده می شود که مقاومت بالایی دارند اما در صورتیکه دچار مشکل نیز شوند، شخص می تواند به تنهایی اقدام به تعمیر سایبان نماید. هزینه تعویض پارچه بسیار ارزان تر از هزینه خرید یک چتر نو می باشد از همین رو توصیه می شود تا همواره از پارچه های مقاوم و برزنتی برای این چتر ها استفاده شود.

دانستنی های مهم در خصوص تعمیر سایبان کالسکه ای:

یکی دیگر از انواع سایبان ها، انواع کالسکه ای می باشند که بسیار پرطرفدار نیز هستند. سایبان هایی که به صورت کالسکه ای هستند، دارای بخش های کوچک و ریز بسیاری می باشند. معمولا این سایبان ها برای پارکینگ ها استفاده می شوند و در مدل های مختلفی نیز یافت می شوند. برای تعمیر این سایبان ها لازم است تا از نمایندگی ها بهره برد زیرا گم شدن هر یک از قطعات می تواند بسیار مشکل ساز باشد. در نظر داشته داشته باشید که پارچه سایبان های فوق غالبا از جنس برزنت می باشد، به همین دلیل تعویض آن زمان و هزینه زیادی نیاز ندارد. این سایبان ها کمتر به تعمیر نیاز خواهند داشت اما در نظر داشته باشید که در صورت بروز مشکل نیز با تعویض بخشی به راحتی می توان آن را برطرف نمود.

برای اینکه سایبان های کالسکه ای کمتر دچار مشکل شوند، پیشنهاد می شود تا قطعات متحرک که به سمت بالا یا پایین حرکت می کنند را به خوبی روغن کاری نمود.این کار از استهلاک قطعات می کاهد و به طول عمر بیشتر آنها کمک می نماید. البته باید توجه نمود گیربکس و قطعات داخلی آن نیز به روغن کاری مداوم همواره نیاز دارند.

سایبان تهران - سایبان چتری
سایبان تهران - سایبان برقی مغازه
سایبان برقی - سایبان تهران
سایبان تهران - سایبان پارکینگ
جمع بندی سایبان تهران در خصوص تعمیر سایبان 

در حال حاضر انواع سایبان ها در بازار وجود دارند که هر کدام نیز یک نوع  ساختار و عملکردی را دارا می باشند. در برخی موارد افراد با انجام اقداماتی همچون روغن کاری منظم، شستن پارچه و مواردی از این قبیل می توانند طول عمر سایبان خود را افزایش دهند اما در برخی از موارد نیز تعمیر سایبان اجتناب ناپذیر است. به صورت کلی تعمیر سایبان بهتر است توسط افرادی انجام شود که دانش و مهارت کافی را دارند. عموما می توان برای تعمیرات از نمایندگی ها استفاده نمود که متریال و تجهیزات مورد نیاز را برای تعمیر یا تعویض در اختیار دارند. به صورت کلی باید در نظر داشت که همواره تعمیر بسیار مقرون به صرفه تر از تغییر یا خرید سایبان جدید است. همچنین به زمان کمتری نیز نیاز دارد.

سایبان برقی - سایبان تهران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید