سایبان تهران
پرده برقی

پرده برقی

پرده برقی یکی از تکنولوژی هایی است که امروزه در زندگی طیف وسیعی از افراد مشاهده می نماییم. استفاده آسان و راحت و مزایای بسیاری که این پرده ها دارند، موجب گریده است تا اشخاص زیادی به سمت آنها کشیده شوند. در این مقاله قصد داریم تا با مزایا و ویژگی های این نوع پرده ها بیشتر آشنا شویم.

پرده برقی چیست؟
قطعا برای شما نیز رخ داده است که پس از باز نمودن یا جمع کردن پرده ها، چین های آن به صورت نامرتب بر روی میله پرده قرار گیرند یا نوع چیدمان منزل شما به گونه ای باشد که نتوان پرده ها را به راحتی تکان داد. در این موارد پرده های برقی گزینه عالی می باشند تا مشکلات شما را برطرف نمایند. در این پرده ها از یک موتور و ریل استفاده شده است تا به کمک نیروی برق بتوانند پارچه ها را به راحتی جمع کرده یا آنها را باز نمایند. شما می توانید از این پرده ها در محل کار، منزل، رستوران ها و … استفاده نمایید. این گزینه برای محیط هایی که ابعاد پنجره بسیار بزرگ است، یک گزینه عالی محسوب می شود.

پرده برقی
پرده برقی

پرده برقی چه انواعی دارد؟
یک پرده برقی می تواند انواع متفاوتی داشته باشد اما به صورت کلی در یکی از سه دسته زیر طبقه بندی می شود:
– انواع کرکره ای:
این موارد به صورت عمودی باز و بسته می شوند. به این پرده برقی، پرده گورخری نیز می گویند زیرا طراحی آن به صورت راه راه است. از این پرده ها در دکوراسیون داخلی استفاده زیادی می شود و می توان بیان داشت که نمی تواند نور زیادی را از خود عبور دهد. البته شما می توانید زاویه راه راه ها را تغییر داده تا میزان ورود نور خورشید به محیط را سفارشی کنید. این نوع پرده ها در رنگ بندی های مختلف و همچنین طرح بندی های متفاوت در بازار وجود دارند که امکان سفارشی سازی شدن نیز دارند.

– انواع سایبانی:
همان گونه که از نام این نوع پرده ها می توان متوجه شد، بسیار شبیه سایبان هستند. پرده برقی سایبانی غالبا در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. این پرده ها از پارچه ضخیم تولید شده اند و پارچه آنها مقاوم می باشد. برای اینکه پرده سایبانی بتواند به خوبی کار کند در بخش بالایی و پایینی خود از دو لوله استفاده می نماید. این لوله ها می توانند با توجه به ابعاد پنجره، سایز متفاوتی داشته باشند اما به کمک آنها می توان نور ورودی به داخل را تنظیم نمود.

– انواع معمولی:
این نوع پرده ها همانند پرده های معمولی در یک سمت قرار گرفته و از همان سمت نیز می توانند باز شوند. این نوع پرده برقی بیشتر در منازل استفاده می شود. بیشترین کاربرد آنها در هتل ها و منازل لاکچری است که به کمک ریموت می توان به راحتی پرده را باز نمود یا آن را جمع کرد. با توجه به اینکه می توان آنها را در هر سایز و طولی تولید نمود و قیمت مقرون به صرفه ای دارد، گزینه عالی برای دکوراسیون داخلی می باشد. البته در برخی از منازل برای جدا نمودن فضای داخلی خود نیز از این مورد استفاده می نمایند. اگر شما نیز دارای پنجره هایی با سایز بزرگ هستید، پیشنهاد می شود تا از این پرده ها بهره ببرید.
مزایای استفاده از پرده برقی:
امروزه به دلیل مزیت های بسیار پرده برقی، افراد زیادی از آن بهره می برند. برخی از این مزیت ها در زیر لیست شده اند:
– دسترسی آسان:
استفاده از پرده های فوق راحت و آسان می باشد و همین مورد نیز طول عمر پرده ها را افزایش می دهد. شما می توانید پرده های مذکور را در هر اندازه و سایزی که هستند به راحتی جمع نموده یا ببندید.
– می توان در زمان نبود برق نیز از این پرده ها بهره برد:
برخی از اشخاص تصور می نمایند که چون این پرده ها با برق کار می کنند، در زمان قطعی غیر قابل استفاده خواهند بود اما در واقع خلاف این مورد است. در زمان قطعی به راحتی پرده بر روی ریل حرکت می نماید.
– نصب آسان:
یکی دیگر از مزایای پرده برقی، نصب آسان آن می باشد. این پرده ها وزن بالایی ندارند لذا به راحتی می توانید آن را حرکت داده یا نصب نمایید.
ویژگی های پرده برقی:
به صورت کلی یک پرده برقی از سه بخش مهم موتور، ریل و ریموت تشکیل شده است. موتورها و ریل ها در گوشه اتاق وصل شده اند که از طریق ریموت به کنترل کننده های راه دور متصل می باشند. لذا به راحتی می توان با یک کنترل پرده را باز یا بسته نمود. در حال حاضر برخی از پرده ها دارای سنسور نیز می باشند که به صورت هوشمند با توجه به میزان نور و مواردی از این قبیل اقدام به باز شدن یا جمع شدن می نمایند. موتور یک پرده برقی می تواند از نوع سیمی یا گیربکسی باشد. همچنین نوع ریل آن نیز می تواند در سه طبقه سیمی، قرقره ای یا گیربکسی قرار گیرد. طبیعتا هزینه این نوع پرده ها به نسبت سایر پرده ها بیشتر است و بیشتر هزینه نیز می بایست برای موتور آن پرداخته شود.

ویژگی های پرده برقی
ویژگی های پرده برقی

پرده ها بر روی ریل با یک گیره متصل می شوند که از طریق سیم جابجا می شود. برخی از پرده های هوشمند دارای یک سنسور مجهز هستند که تایم بندی شده و در یک ساعت خاص در شبانه روز می توانند باز یا بسته شوند. برای اینکه پرده های فوق طول عمر بالایی داشته باشند، لازم است تا به صورت دوره ای بررسی شده و روغن کاری برای آنها انجام شود.
جمع بندی:
استفاده از پرده برقی امروزه بسیار رواج یافته است اما باید در نظر داشت که این سیستم های الکتریکی دارای یک طول عمر خاصی هستند و پس از مدتی از بین می روند لذا نباید طول عمری همانند طول عمر پرده های طبیعی برای آنان در نظر گرفت. اگر نوع موتور و ریل استفاده شده خوب و مرغوب باشد، طبیعتا برای طولانی مدت می توانید از آنها بهره ببرید. برای افرادی که پنجره های بزرگ با پرده های سنگین دارند، این مورد می تواند انتخاب خوبی باشد.

 

نویسنده

سایبان تهران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید