سایبان تهران
سایبان تهران -سقف برقی

سقف برقی

سقف برقی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد بیشتری نیز نسبت به سقف های قدیمی دارد. این نوع از سقف ها که غالبا در خانه های لوکس و مدرن مورد استفاده قرار می گیرند، موجب می شوند تا مواردی چون آشغال وارد محیط حیاط، استخر و مواردی از این قبیل نشود. عموما از سقف برقی در تراس، استخر یا حتی به عنوان سقف پارکینگ استفاده می شود.

آشنایی با سقف برقی :

سقف برقی یک پوشش محافظ و محکم می باشد که می تواند از شما و وسایلتان در برابر نور خورشید، طوفان و بارندگی محافظت نماید. از همین رو می توان بیان نمود که هر محیط یا فضای آزادی را به کمک این نوع سقف می توان سقف دار کرد. بیشترین کاربرد سقف برقی در محیط های کوچک است که افراد مایل هستند تا از کمترین فضا ها بیشترین استفاده را ببرند. این سقف ها در دو دسته تولید می شوند. برخی از سقف های برقی دستی بوده و برخی دیگر نیز اتومات می باشند.

سقف برقی
سقف برقی

آشنایی با اجزای سقف برقی:

یک سقف برقی خوب و کارآمد از اجزای زیر تشکیل شده است:
– پوشش پارچه ای محکم و باکیفیت
– موتورهای قوی برای ایجاد نیروی مناسب جهت حرکت سقف
– ریل های مناسب و قوی برای اینکه سقف بر روی آنها باز یا بسته شود.
– یک سیستم فرمان مرکزی که حرکت نمودن یا توقف سقف را مدیریت می کند.
– سیستم نورپردازی
– ستون های سازه ای
همانطور که بیان شد، سقف برقی در نوع دستی و اتومات به بازار عرضه می شود. در انواع اتومات، سقف دارای یک سنسور می باشد که می تواند با توجه به نوع آب و هوا اقدام به باز شدن یا بسته شدن کند.

مزایای سقف برقی:

با تولید این نوع سقف ها افراد زیادی به سمت آنها کشیده شده اند و برای هتل، رستوران، خانه یا پارکینگ خود از آن استفاده می نمایند. برخی از مزایای سقف برقی به شرح زیر می باشد:
– سقف برقی یک فضای کاملا مجزا ایجاد می نماید که می توان از آن برای هر نوع فعالیتی بهره برد.
– شما می توانید اطراف ستون های سقف های برقی را با شیشه یا سایر سازه ها محصور نمایید و یک فضای زیبا را ایجاد کنید که به عنوان اتاق مصرف شود.
– پارچه های اینگونه سقف ها می توانند از شما در برابر آتش، نور خورشید و باران محافظت نمایند.
– با کمک این سقف ها فضای شما بزرگتر می شود.
– در مناطقی که شرایط زنگ زدگی وجود دارد، سقف های فوق قادر هستند که مقاومت خوبی از خود نشان دهند.
– هیچگونه صدای اضافی توسط سقف های مذکور ایجاد نمی شود.
– این سقف ها کاملا زهکشی شده اند و برای هدایت نمودن آب باران گزینه خوبی محسوب می شوند.
– می توان آنها را به کمک ریموت کنترل نمود.

کاربرد سقف برقی:

امروزه کاربردهای بسیاری برای این نوع سقف ها می توان متصور شد اما بیشترین استفاده آنها در موارد زیر می باشد:
– از این سقف ها می توان برای بالکن، تراس یا حتی پارکینگ های رو باز استفاده نمود و از فضا بهترین بهره را برد.
– این سقف ها برای رستوران ها، کافی شاپ ها و هتل ها گزینه خوبی هستند تا از باد و باران افراد را محافظت نموده و یک فضای دلنشین را به وجود آورند.
– می توان از آنها در روف گاردن ها بهره برد تا فضای مناسب برای رشد گیاهان فراهم آید.
– می توان از آنها به عنوان سقف آلاچیق استفاده کرد.
– بیشترین استفاده یک سقف برقی در محیط استخر، باغ و تالار می باشد تا آشغالی وارد محیط نشود و آبا باران یا نور خورشید موجب آزار و اذیت دیگران نگردد.

قیمت سقف برقی:

همانند سایر سقف ها و سایبان ها این موارد نیز دارای قیمت متفاوتی در بازار هستند و به فاکتور های گوناگونی نیز وابسته می باشند. به طور مثال مساحت محیطی که باید از این سقف ها در آن استفاده شود، نوع و جنس پارچه، نوع ریل ها و بازوها، نوع موتور و ابزار و یراق آن و همچنین ویژگی های جانبی چون داشتن سنسور می تواند بر روی قیمت یک سقف متحرک تاثیر بگذارد.
انواع سقف های برقی:
ممکن است در زمان خرید یک سقف برقی با انواع مختلفی در بازار روبرو شوید که هر کدام از آنها دارای یک سری مزایایی باشند. از همین رو در ادامه می توانید با انواع سقف های موجود و کاربرد هر یک از آنها آشنا شوید:

انواع سقف برقی
انواع سقف برقی

– انواع پلی کربناتی:
همانگونه که از نام این سقف ها می توان متوجه شد از ورقه های پلی کربنات ساخته شده اند که بسیار مقاوم بوده و اثر منفی اشعه خورشید را می کاهند. این سقف ها به نسبت سقف های شیشه ای دارای وزن کمتری می باشند.
– انواع آلومینیومی:
در این نوع سقف برقی، از ورقه های آلومینیوم برای ساخت پوشش سقف استفاده می شود. این سقف ها وزن کمی دارند اما چون موجب می شوند تا انرژی به هدر رود، گزینه خوبی نیستند.
– انواع پارچه ای:
برای ساخت این سقف ها از انواع پارچه های ضد آب و برزنتی استفاده می شود. البته گزینه های پی وی سی نیز در حال حاضر به بازار عرضه می شوند که هزینه خوبی داشته و در انواع اب و هوا می توان از آن بهره برد.
– انواع شیشه ای:
در این نوع سقف برقی، از انواع شیشه های دو جداره استفاده می شود که انرژی رد و بدل نشده و هدر نرود. نصب این نوع سقف ها به نسبت سایرین دشوار تر می باشد.
– سقف هایی که برای پاسیو یا تراس مورد استفاده قرار می گیرند:
اگر بخواهید یک محیط لوکس و مدرن داشته باشید، می توانید از سقف های مذکور استفاده نمایید. در حال حاضر انواع رنگ ها و طرح های مختلف از این سقف ها در بازار وجود دارد.
– سقف هایی که غالبا برای پنت هاوس ها مورد استفاده قرار می گیرند:
همانگونه که از نام آنها مشخص است، برای پنت هاوس ها استفاده می شود. سقف های فوق اغلب شفاف هستند تا نور محیط به صورت طبیعی تضمین شود.

نویسنده

سایبان تهران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید