خرید سایبان مغازه

سایبان مغازه از جمله بخش های اصلی یک مغازه است که به جز محافظت از محصولات و جلوگیری از نفوذ آب و نور خورشید به داخل مغازه می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی و نمای مغازه نیز داشته باشد. از همین رو در این مقاله قصد داریم تا در خصوص انواع سایبان مغازه و بایدها و نباید هایی که در هنگام خرید سایبان خوب به آن توجه نماییم، صحبت کنیم. در ادامه می توانید در خصوص قیمت یک سایبان خوب، اطلاعات مفیدی نیز کسب نمایید.

سایبان تهران - سایبان برقی

انواع سایبان مغازه

به صورت کلی باید در نظر داشته باشید که سایبان های مغازه در دو دسته  دستی و برقی قرار می گیرند. در انواع دستی که نوع سنتی نیز نامیده می شوند، از یک اهرم میله ای جهت باز نمودن و بستن پارچه متصل به سایبان استفاده می شد. این نو از سایبان ها نیاز به صرف انرژی مکانیکی زیادی داشتند. در انواع برقی همانگونه که از نام آن نیز مشخص است از انرژی الکتریسیته جهت باز و بسته شدن سایبان استفاده می شود. استفاده از سایبان های جدید به نسبت آسان تر بوده و همچنین زیبایی بیشتری به مغازه و نمای ساختمان شما می بخشد.

سایبان مغازه چیست ؟ 

سایبان مغازه چیست؟

قطعا تمام افرادی که یک مغازه دارند، برای اینکه بتوانند از محصولات خود در برابر گرما و نور خورشید یا بارندگی و مواردی از این قبیل محافظت نمایند، از سایبان استفاده می نمایند. اما باید در نظر داشت که سایبان ها می توانند به عنوان یک فاکتور تبلیغاتی نیز عمل نمایند و انواع تبلیغات را بر روی آنها چاپ نمود که توجه مخاطبان جلب گردد. قطعا با نگاهی در شهر متوجه خواهید شد که سایبان مغازه دارای انواع متفاوتی هستند. هر کدام از این موارد ویژگی ها و کاربرد های خاص خود را دارند که در ادامه به آنها پرداخته می شود.

قیمت سایبان تهران
پخش ویدیو
سایبان تهران - سایبان برقی مغازه

کاربرد سایبان مغازه

در خصوص قیمت سایبان مغازه باید در نظر داشته باشید که نمی توان قیمت دقیق و صد در صدی بیان نمود. این مورد تحت تاثیر فاکتورهای زیادی می توان متغیر باشد. به طور مثال ابعاد، جنس پارچه استفاده شده، بدنه، نوع اسکلت بازوها و مواردی از این قبیل در بحث قیمت دخیل می باشند. برخی از مجریان و ارائه دهنده سایبان، علاوه بر قیمت خود سایبان مواردی چون هزینه نصب و حمل و نقل را نیز دریافت می نمایند که موجب می شود قیمت سایبان ها بسیار متغیر باشد. در خصوص قیمت سایبان های برقی باید در نظر داشته باشید که عواملی چون طوب بازوها، تعداد و جنس آنها می توانند قیمت را بسیار متغیر نمایند. البته نوع شکل سایبان ها نیز گاها قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد.

قیمت سایبان مغازه چیست؟ 

در خصوص قیمت سایبان مغازه باید در نظر داشته باشید که نمی توان قیمت دقیق و صد در صدی بیان نمود. این مورد تحت تاثیر فاکتورهای زیادی می توان متغیر باشد. به طور مثال ابعاد، جنس پارچه استفاده شده، بدنه، نوع اسکلت بازوها و مواردی از این قبیل در بحث قیمت دخیل می باشند. برخی از مجریان و ارائه دهنده سایبان، علاوه بر قیمت خود سایبان مواردی چون هزینه نصب و حمل و نقل را نیز دریافت می نمایند که موجب می شود قیمت سایبان ها بسیار متغیر باشد. در خصوص قیمت سایبان های برقی باید در نظر داشته باشید که عواملی چون طوب بازوها، تعداد و جنس آنها می توانند قیمت را بسیار متغیر نمایند. البته نوع شکل سایبان ها نیز گاها قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد.

سایبان تهران - سایبان کالسکه ای
مزایای سایبان تهران
قیمت سایبان تهران

مزایای سایبان مغازه

در خصوص مزایای استفاده از سایبان مغازه لازم است تا همواره موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • استفاده از سایبان برای کارمندان و مشتریان مفید است:

زمانی که مشتریان هنگام حضور در مغازه شما احساس راحتی نمایند یا کارکنان به دلیل گرمای بیش از اندازه یا سرما در رنج نباشند، قطعا راندمان مغازه بیشتر می شود.

  • استفاده از سایبان مغازه عمر مفید محصولات شما را افزایش می دهد:

گرمای زیاد و اشعه نور خورشید موجب می شود تا به مرور، رنگ لباس ها تغییر نماید، شیرینی یا محصولات خوراکی خراب شود و … . تمام ین نکات منفی می توانند میزان سود شما را تا حد زیادی کاهش دهند.

  • تبلیغات:

قطعا افرادی که در خیابان رفت و آمد می نمایند، اولین موردی که از یک مغازه مشاهده می نمایند، سایبان آن است لذا اگر سایبان شما حاوی یک تبلیغ جذاب باشد، به راحتی می تواند افراد زیادی را به سمت خود جلب نماید.

سایبان برقی مغازه شامل چه مواردی می باشد؟

اگر به دلیل راحتی و کارایی بیشتر قصد دارید تا از یک سایبان برقی برای مغازه خود استفاده نمایید، لازم است تا توجه نمایید که این سایبان ها از بخش های مختلف به شرح زیر تشکیل شده اند:

  • موتور: محرک اصلی یک سایبان برقی، موتور آن می باشد. هر اندازه این موتور ها کم مصرف تر باشند، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی بیشتری انجام می شود.
  • سنسورها: اگر سایبان برقی شما به صورت هوشمند باشد، دارای یک سنسور خواهد بود که می تواند به راحتی با توجه به شدت تابش نور خورشید، خود را باز یا جمع نماید.
  • ریموت ها: اگر سایبان شما دارای ریموت باشد، می توانید به راحتی از راه دور آن را کنترل نمایید.
  • بازوها: بی شک این بخش در عملکرد یک سایبان برقی نقش بسزایی دارد. نیرویی که توسط موتور تولید شده است به بازوها منتقل می گردد که می توانند سایبان را جمع یا بسته نمایند.

سایبان مغازه از چه جنسی ساخته می شود؟

نوع آب و هوایی که شما در آن زندگی می نمایید بر روی نوع سایبان و جنس آن تاثیر بسزایی دارد. به صورت کلی برای اینکه سایبان شما دارای عمر بالایی باشد، توصیه می شود تا نمونه هایی را انتخاب نمایید که بازوهای آن از نوع آلومینیوم بوده و از پارچه های پی وی سی یا پلی استر استفاده نموده اند. در سایبان های ارزان تر برای کم نمودن هزینه ها از پارچه های بنری استفاده می شود که این پارچه ها در برابر باد و گرمای زیاد نمی توانند مقاومت بالایی را از خود نشان دهند. البته ناگفته نماند که اگر مایل هستید تا از سایبان خود برای تبلیغات نیز استفاده نمایید، پارچه های پلی استری گزینه خوبی می باشند.

سایبان تهران - سایبان برقی مغازه
تعویض سایبان تهران
تعویض سایبان تهران

تعویض سایبان برقی مغازه:

در بسیاری از مواقع نحوه استفاده نادرست افراد از سایبان مغازه و به خصوص سایبان های برقی موجب می شود تا پس از مدتی، نیاز به تعویض داشته باشند. به طور مثال برخی از افراد عادت دارند تا از سایبان خود مواردی چون گلدان را آویزان نمایند، این کار باعث تغییر شکل بازوها می شود و از کیفیت سایبان می کاهد. از سوی دیگر برخی از افراد سایبان های خود را تمیز نکرده و در اصطلاح نمی شویند. به صورت کلی برای اینکه سایبان شما طول عمر بیشتری داشته باشد، لازم است تا حتما شسته شود و تمیز گردد تا برای باز شدن و بستن دچار مشکل نگردد.

دلایل تعویض سایبان برقی:

گاها افرادی که از سایبان مغازه و به خصوص انواع برقی استفاده می نمایند؛ پس از مدتی نیاز دارند تا سایبان خود را تعمیر یا تعویض نمایند. این مورد ممکن است دلایل زیادی داشته باشد که در زیر برخی از دلایل مهم ذکر شده است:

  • صدای بد در هنگام باز یا بسته شدن:

یکی از مشکلات شایع سایبان های برقی ایجاد صدای ناهنجار است. اسن مشکل در اغلب سایبان ها ایجاد می شود و می تواند دلایل متفاوتی نیز داشته باشد. به طور مثال اگر براکت های سایبان شل شود، صدای بدی ایجاد می نماید.

  • مستهلک شدن پارچه:

طبیعتا چون پارچه سایبان در معرض آفتاب و باران قرار می گیرد، لذا این امکان وجود دارد که پس از مدتی تغییر شکل داده یا سوراخ سوراخ شود، در این شرایط نیاز است تا حتما سایبان تعویض شود. البته هر اندازه متریال مورد استفاده بهتر باشد، طول عمر چادر نیز بیشتر است.

  • مشکلات موتور:

در انواع سایبان های برقی بسیار مهم است که موتور سایبان به صورت منظم سرویس شود تا مشکل ساز نگردد. در موارد حاد گاها نیاز است تا موتور دستگاه تعویض شود تا عملکرد آن بهبود یابد.

سایه بان برقی
سایبان تهران - سایبان فول باکس
پخش ویدیو
سایبان تهران | سایبان برقی

نحوه تعویض چادر سایبان برقی مغازه

 

برای اینکه بتوانید پارچه سایبان برقی مغازه خود را جدا نمایید، در گام اول لازم است تا حتما پیچ های نگهدارنده را جدا نمایید. برای این کار بهتر است تا از مته های برقی استفاده نمایید تا پیچ ها را از پایه های فلزی جدا نماید.  در گام بعد لازم است تا پیچ های پارچه ها را جدا نمایید. این پیچ ها در داخل شیار قرار دارند. برای اینکه بتوانید پارچه را به خوبی از بازوها جدا نمایید، توصیه می شود تا یک شخص از پایین، بازو را کمی به سمت بالا هل دهد تا پارچه آزاد گردد. با این کار شما که در بخش بالایی قرار دارید، به راحتی خواهید توانست بست های پارچه را جدا نمایید.

در این مرحله لازم است تا به بخش راستی سایبان برقی مغازه خود رفته و اهرم رولر را بیابید، در این شرایط بهتر است تا سایبان خود را قدری باز نمایید تا بازوها از یکدیگر فاصله بگیرند.حال می توانید به راحتی بسط رولر را یافته و اقدام به باز کردن آن نمایید. با این کار شیاری که پارچه در داخل آن قرار دارد، به راحتی جدا خواهد شد. می توانید به کمک یک پیچ گوشتی کمی آن را به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا به خوبی آزاد گردد. معمولا اگر خیلی مدت باشد که پارچه را عوض نکرده باشید، در این بخش سنگ ریزه هایی نیز وجود دارد؛ که بهتر است تمام آنها را جدا نمایید.

نکته مهم در باز کردن پارچه این مورد است که توصیه می گردد حتما پارچه را به صورت کشویی جمع نمایید. به عبارت دیگر بهتر است تا چند نفر انتهای پارچه را گرفته و در خلاف جهت حرکت نمایند تا پارچه از روی شیار جدا شود. با این کار به راحتی پارچه جمع خواهد شد.

به صورت کلی توصیه می شود تا هر زمان که سایبان برقی مغازه شما دچار صدای نامتعارف گردید یا پارچه به هر دلیلی آسیب دید، قبل از آنکه به موتور فشار مازاد وارد شود، اقدام به جدا نمودن آن نمایید.

تعویض سایبان تهران

چاپ تبلیغات بر روی سایبان مغازه:

امروزه بسیاری از برندهای بزرگ دنیا برای آنکه بتوانند جایگاه خود را در بین مردم باز نمایند، شعبه ای از کارخانه خود را تحت فروشگاه در شهر افتتاح نموده و اقدام به تبلیغات می نمایند. از همین رو یکی از راه های جلب مخاطب، چاپ لوگو بر روی سایبان است زیرا این سایبان ها در 4 فصل اغلب باز بوده و باعث می شوند تا تبلیغات همواره در دید باشند. از لحاظ هزینه نیز این روش بسیار مقرون به صرفه می باشد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید