خرید سایبان پارکینگ ماشین

سایبان ماشین در زندگی فعلی که خانواده ها تعداد ماشین های زیادی دارند و جای پارک مناسب برای آنها ندارند، بسیار مهم است. قطعا پیدا نمودن مکان مناسب برای پارک که ماشین ها از نور خورشید و باران و طوفان های شدید در امان باشند بسیار با اهمیت است. همواره باید توجه نمایید که بدنه خارجی ماشین بسیار ظریف می باشد و از سوی دیگر به اشعه خورشید نیز حساس است. از همین رو باید موقعیت مناسب را برای پارک ماشین خود پیدا نمایید. در بسیاری از آپارتمان ها یا حتی خانه های ویلایی که موقعیت مناسب برای پارک ماشین وجود ندارد، سایبان ماشین می تواند راهگشا باشد. این سایبان ها برای تمام فصول گزینه خوبی هستند و می توانند از ماشین در برابر آفتاب، باران و مواردی از این قبیل محافظت نمایند. یکی از ویژگی های اصلی سایبان ماشین این است که به راحتی جمع شده و یا باز می گردد تا اندازه آن مطابق با عرض ماشین گردد.

سایبان تهران - سایبان پارکینگ

انواع سایبان ماشین

در زمان خرید سایبان ماشین قطعا با انواع مختلف آن در بازار روبرو می شوید که هر کدام از آنها نیز دارای ویژگی های خاصی هستند. برای اینکه بهتر با انواع سایبان ها و ویژگی های آنان آشنا شوید، توصیه می شود تا ادامه مطالب را مطالعه نمایید. سایبان ماشین قطعا در یکی از دسته های زیر قرار می گیرد:

سایبان تهران - سایبان خودرو

منظور از سایبان های ثابت مواردی می باشند که سقف آنها ثابت بوده و قابلیت تا شوندگی ندارند. این مورد امروزه توسط بسیاری از افراد استفاده می شود و خوشبختانه استحکام خوبی نیز دارد اما برای نصب آن نیاز به چارچوب است. از همین رو نیاز است تا به خوبی اندازه گیری شود. باید توجه نمایید که سایبان های ثابت برای تمام فصول مورد استفاده قرار می گیرند و گزینه خوبی خواهند بود. معمولا سقف آنها را نیز با پارچه، ایرانیت و مواردی از این قبیل می سازند.

سایبان تهران - سایبان ماشین

سایبان متحرک امروزه در تمام فضاها همچون خانه، نمایشگاه، فروشگاه و .. دیده می شود. قابلیت حرکت و جا به جا نمودن آنها باعث شده است که بسیار کاربردی باشند. البته باید توجه نمایید که نمونه های برقی آن امروزه در بازار وجود دارند که علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب نموده است.

سایبان تهران - سایبان پارکینگ

همانگونه از نام سایبان ماشین می توان دریافت، سقف آن قابلیت تاشوندگی دارد. با این ویژگی شما می توانید به راحتی محل سایه را مشخص نمایید و سقف را به اندازه مناسب باز نمایید. این مورد نیز برای تمام فصول سال قابل استفاده است و به راحتی می توان آن را در مسیر نور خورشید نصب نمود و یک مدل هم سایبان تاشو پارکینگ که بازو به آن وصل شده و ثابت است که در عکس بالا نیز مشاهده میکنید و توسط سایبان تهران نیز قابل اجراست.

سایبان تهران - سایبان پارکینگ

این نوع سایبان ماشین به دلیل شکل ظاهری خاص، یک اثر هنری نیز می باشد که نمای زیبایی دارد. معمولا سقف این سایبان ها را از پارچه های برزنتی می سازند. ابعاد این سایبان ها می تواند متغیر باشد اما عموما بین 2 تا 12 متر مربع است. لازم به ذکر است که سایبان های مذکور بیشتر برای فصول گرم جهت مراقبت از ماشین در برابر اشعه خورشید استفاده می گردد ولی برای جلوگیری از باد و باران هم نیز بسیار مناسب است.

سایبان پارکینگ:

در بیشتر اوقات افراد تصور می نمایند که سایبان ماشین برای مواردی کاربرد دارد که خودروها جای پارک ندارند اما گاها ماشین ها در حیاط قابل پارک بوده اما هیچ سقفی محافظ آنها نیست، در این شرایط سایبان پارکینگ می تواند گزینه خوبی باشد. سایبان پارکینگ ها با توجه به محیطی که باید در آن نصب شوند، در انواع شکل ها طراحی می شوند. از همین رو تنوع بسیاری دارند. وجود این سایبان ها بسیار ضروری است زیرا می تواند در برابر بارش برف و سیل یا نور مستقیم خورشید از خودروی شما محافظت نماید. در این حالت سقف پارکینگ ها را از مواردی همچون یو پی وی سی می سازند که بسیار سبک بوده و قابلیت حمل خوبی نیز دارد. می توان سایبان ها را در اداره جات، فروشگاه ها و حتی خانه ها ماهده نمود. در این موارد اگر چارچوب پارکینگ با پروفیل آهن و روکش کروم ساخته شود، می تواند مقاومت خوبی را از خود نشان دهد. البته در برخی موارد دیده می شود که از فولاد بهره گرفته می شود که دارای هزینه بیشتری نیز است.

قیمت سایبان تهران
پخش ویدیو
سایبان همراه خودرو

سایبان همراه خودرو:

شاید تا به حال نام سایبان ماشین قابل حمل را نشنیده باشید اما همانگونه که از نام این سایبان مشخص است، می توان به خوبی آن را به هر محل مد نظر خود حمل نمود. برای اشخاصی که پارکینگ ندارند و دائما در سفر می باشند، این سایبان ها بسیار کاربردی هستند. این سایبان ها می توانند از خودروی شما در برابر تغییرات جوی مراقبت نمایند. در نمونه های جدید و مدرن این نوع سایبان، می توان آن را در هنگام سفر بر روی ماشین نصب نمود تا در هر شرایطی محافظ ماشین باشد. باید بیان داشت که سایبان های فوق وزن زیادی ندارند و به همین دلیل حرکت دادن و حمل و نقل آن بسیار آسان است. گروهی از افراد از این سایبان ها برای فضای باز حین پیک نیک استفاده می نمایند تا خاشاک و سنگ ها به بدنه ماشین آسیب وارد ننمایند. این سایبان ها بسیار مقاوم می باشند و پارچه ای که به عنوان سقف استفاده می مایند غالبا از جنس برزنت می باشد. باید بیان نمود که در حال حاضر نمونه های برقی آن نیز در بازار وجود دارد که به راحتی شارژ شده و قابل استفاده می باشد

سایبان خفاشی ماشین:

یکی دیگر از انواع سایبان ماشین، انواع خفاشی می باشد. سایبان های خفاشی اغلب در اماکنی استفاده می شوند که در آنها سایبان ثابت وجود ندارد یا کلا فضا باز بوده و هیچ سایه ای در محیط وجود ندارد. سایبان های خفاشی اغلب کم وزن بوده و به همین دلیل حمل و نقل آنها آسان است. البته از سوی دیگر نصب این سایبان ها نیز به مراتب راحت می باشد. شما می توانید از سایبان خفاشی برای تمام آب و هوا و شرایط جوی بهره ببرید. استفاده از این سایبان ها می تواند تا حد زیادی مفید باشد، برخی از ویژگی های آن در زیر لیست شده است:

 • شما می توانید از این سایبان ها برای هر نوع ماشینی همچون شاسی بلند استفاده نمایید.
 • این سایبان ها به راحتی بر روی باربند ها نصب می شود و نیاز به بستر خاصی ندارد.
 • باز و بسته نمودن این سایبان ها بسیار آسان است به گونه ای که فرد به تنهایی می تواند انجام دهد.
 • ار آنجا که این دسته از سایبان ماشین ز پارچه های ضد آب و قالب های فلزی ساخته شده اند لذا مقاومت بالایی در برابر طوفان، سنگ و مواردی از این قبیل دارند.
 • اندازه های سایبان خفاشی بسیار متفاوت و قابلیت سفارشی سازی شدن دارند.
 • با توجه به نوع پارچه مورد استفاده، مواد سازنده قالب سایبان و مواردی از این قبیل، قیمت یک سایبان خفاشی تعیین می شود.
سایبان خفاشی ماشین
کاربرد سایبان ماشین
سایبان تهران - سایبان پارکینگ

کاربرد سایبان ماشین:

امروزه کاربرد سایبان ماشین بر هیچ شخصی پوشیده نیست اما اگر بخواهیم مزایای استفاده از سایبان ماشین را دسته بندی نماییم، می توانیم به صورت زیر آنان را بیان داریم:

 • سایبان ماشین موجب می شود تا اشعه خورشید به صورت مستقیم به بدنه ماشین تابانده نشود. لذا رنگ به مدت طولانی تری بدون ایراد باقی مانده و دچار خوردگی نخواهد شد.
 • سایبان ماشین موجب می شود تا باران و برف باعث پوسیدگی ماشین نشود. در برخی موارد که برف سنگین باشد، می تواند سقف ماشین را دچار تو رفتگی نماید.
 • استفاده از سایبان خودرو در فضای جنگلی و باز موجب می شود تا خار و خاشاک به ماشین و بدنه آن آسیبی وارد نکنند. همچنین از خط افتادن یا آسیب سنگ های موجود در محیط نیز جلوگیری به عمل می آورد.
 • استفاده از سایبان خودرو باعث می شود تا موتور راحت تر خنک شده و بنزین دچار میعانات نشود. از سوی دیگر از روکش ماشین در برابر گرما، نور خورشید و مواردی از این قبیل به خوبی محافظت می نماید.
 • در بسیاری از موارد افراد از سایبان ماشین استفاده می نمایند تا آلودگی ها وارد ماشین نشده و بر روی بدنه قرار نگیرند تا باعث آسیب رساندن به آن شوند.

قیمت سایبان ماشین:

با کمی جستجو در بازار و اینترنت قطعا متوجه خواهید شد که قیمت سایبان ماشین بسیار متغیر است. امروزه انواع متفاوتی از سایبان ها در بازار وجود دارند که هر کدام نیز یک مزایا و ویژگی هایی دارند اما به صورت کلی در زمان خرید سایبان خودرو باید توجه داشته باشید که امکانات آنها می توانند بر روی قیمت بسیار تاثیر گذار باشند. به طور مثال اگر سایبان شما برقی باشد طبیعتا قیمت بالاتری خواهد داشت. نوع گارانتی، طول مدت گارانتی، جنس پارچه، ابعاد، مقاومت در برابر آب و نور خورشید، کیفیت و مواردی از این قبیل بر روی قیمت تاثیر بسزایی دارند. به صورت کلی هر اندازه سایبان شما قابلیت پوشش دهی بیشتری داشته باشد، ابعاد آن بزرگتر باشد، امکانات جانبی آن بیشتر باشد و قابلیت تنظیم زاویه راحت تری داشته باشد، هزینه آن نیز به نسبت بیشتر خواهد بود.

سایبان تهران | سایبان برقی
سایبان تهران - سایبان پارکینگ
سایبان تهران - سایبان پارکینگ

مزایای سایبان خودرو:

از جمله مهمترین مزایای سایبان ماشین می تواند به محافظت از ماشین در برابر آفتاب، گرد و غبار، طوفان و باران اشاره نمود اما سایبان ها دارای مزایای دیگری نیز هستند که می توانید در زیر این موارد را مطالعه نمایید:

 • سایبان ها می توانند به صورت متحرک باشند و در هر محلی که مد نظر شما است، نصب گردد. این سایبان ها در حین مسافرت نیز قابل استفاده می باشند.
 • سایبان ها محیط داخلی ماشین را خنک تر می نمایند لذا نشستن در داخل ماشین آسان تر می باشد.
 • به نسبت پارکینگ های ثابت، سایبان ها دارای هزینه مقرون به صرفه تر و نصب و اجرای آسان تر می باشند.
 • سایبان ها سبک هستند و می توان به راحتی برخی از مدل های آن را بر روی باربند نصب نمود.

کار کردن با سایبان ها بسیار آسان است و نیاز نیست تا شما انرژی مکانیکی زیادی به کار بگیرید. همچنین باید در نظر داشته باشید که اجرای این سایبان ها هزینه معقول تر و کمتری دارد.

اهمیت ابعاد سایبان ماشین:

یکی از مواردی که در خرید سایبان ماشین باید به آن توجه نمایید، ابعاد سایبان است. در گام اول باید مشخص کنید که سایبان را برای ماشین های شاسی بلند نیاز دارید یا خیر طبیعتا هر اندازه ماشین شما بزرگتر باشد، ابعاد سایبان نیز بیشتر است. از سوی دیگر برای ماشین های شاسی بلند لازم است تا قابلیت تنظیم زاویه نیز وجود داشته باشد تا بتوان به خوبی سایه را بر روی ماشین تنظیم کرد. اگر ماشین  شما دارای ابعاد کوچکتری باشد، قادر خواهید بود تا از میزان پارچه کمتری استفاده نمایید و این مورد در هزینه بسیار صرفه جویی می نماید. به صورت کلی محل قرارگیری سایبان، نوع سایبان، شرایط آب و هوایی که قصد دارید برای آن سایبان تهیه نمایید، در انتخاب نوع سایبان شما تاثیر بسزایی دارد. اگر در محیطی زندگی می نمایید که آفتاب بسیار شدید است یا ممکن است باران از جهات مختلف به ماشین زده شود، بهتر است تا ابعاد سایبان شما به مراتب بیشتر و بزرگ تر باشد.

سایبان تهران - سایبان پارکینگ
سایبان تهران - سایبان پارکینگ
پخش ویدیو
سایبان تهران - سایبان ماشین

نکات مهم پیش از خرید سایبان خودرو:

اگر شما نیز جزء آن دسته از افراد هستید که قصد خرید سایبان ماشین را دارید؛ لازم است تا همواره نکاتی را در نظر داشته باشید که در زیر برای شما لیست شده اند:

ابتدا عرض و طول ماشین خود را مشخص نمایید و بررسی نمایید که بیشترین زمانی که ماشین شما در فضای باز می ماند، چه تایمی است. گاها ماشین در طول شب بیرون است که در این شرایط لازم است تا از سایبان هایی بهره برد که در برابر باران و برف مقاوم هستند. گاها ماشین در طول روز فاقد سقف پارکینگ است که در این شرایط نیز مواردی که در برابر نور آفتاب مقاوم هستند، گزینه خوبی می باشند.حتما لازم است تا ابعاد محلی که ماشین در آن پارک می شود را بررسی نمایید تا در سفارش سایبان دچار مشکل نشوید. از سوی دیگر باید نوع پارچه خوب و چارچوب با کیفیت انتخاب نمایید. پارچه های یو پی وی سی  به همراه چارچوب آلومینیومی گزینه خوبی هستند زیرا حمل و نقل آنها بسیار آسان و راحت است.

دیدگاه (3)

 1. متمم
  2 آبان 1400

  سلام وقتتون بخیر
  لطفا نمونه کارهای سایبان خودرو تاشو رو برام بفرستید بهمراه قیمت سایبان تونلی ماشین و قیمت سایبان ماشین تاشو
  متشکرم

  • sayebandasti_admin
   3 آبان 1400

   سلام ببه ایمیلتون ارسال شد جناب

 2. ابوالحسنی
  7 آبان 1401

  سلام لطفا سایبان متحرک برای تارا قیمت و نمونه کار رو به ایمیل ارسال کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonبا ما تماس بگیرید